Brazylijska Superliga: Katarzyna Skowrońska-Dolata wróciła do gry!

2017-12-16 16:28:30
4 komentarzy
qwe

Polska atakująca zadebiutowała w barwach Hinode Barueri podczas ćwierćfinałowego spotkania Pucharu Brazylii.

Vôlei Nestlé Osasco - Hinode Barueri 3:0 (25:15, 25:20, 25:15)

Osasco: Fabíola (5), Tandara (15), Bia (12), Ninković (6), Mari Paraíba (9), Angela Leyva (13), Tássia (L)

Barueri: Naiane, Erika, Edinara (9), Suelle (2), Francynne (7), Fê Isis (6), Natalia (L) oaz Skowrońska-Dolata (4), Saraelen (2), Jaqueline (7), Ana Cristina (1)

W czwartek i piątek rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe Pucharu Brazylii. Siatkarki Hinode Barueri przegrały w trzech setach z Vôlei Nestlé Osasco i odpadły z dalszej rywalizacji. Kibice po raz pierwszy zobaczyć mogli w akcji Katarzynę Skowrońską-Dolatę, która po wielu miesiącach rehabilitacji wróciła gry i zadebiutowała w barwach nowej drużyny.

Podopieczne Luizomara de Moury dominowały nad swoimi rywalkami w pierwszym i trzecim secie. Bardzo dobrze na zagrywce radziła sobie środkowa Osasco, Bia, a trudna do zatrzymania w ataku (zwłaszcza w pierwszej partii) była Tandara. Z kolei Fabiola umiejętnie rozdzielała piłki między swoje koleżanki. Najbardziej wyrównany był drugi set. W pierwszej fazie walka toczyła się punkt za punkt, jednak po kolejnym asie Bii i skończonym ataku Mari Paraiby miejscowa ekipa odskoczyła na kilka punktów i nie dała się już dogonić. Szkoleniowiec Barueri, José Roberto Guimarães, próbował różnych zmian, jednak nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów.

Katarzyna Skowrońska-Dolata po raz pierwszy na boisku pojawiła się w pierwszej partii, wchodząc za rozgrywającą Naiane w ramach podwójnej zmiany. Później Polka wróciła na parkiet pod koniec drugiego seta i zdobyła dla Barueri dwa punkty. Trener Zé Roberto postanowił, że Skowrońska zacznie trzeciego seta w wyjściowym składzie drużyny. - Z jednej strony jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ wróciłam na boisko po długiej przerwie, a z drugiej rozczarowana wynikiem oraz tym, że odpadliśmy z dalszej rywalizacji. Teraz chcę trenować jak najwięcej, by pomóc mojej drużynie - krótko skomentowała swój powrót Skowrońska, cytowana przez Melhor do Vôlei.

Siatkarki Hinode Barueri wkrótce będą miały okazję do rewanżu. Już 19 grudnia podopieczne Zé Roberto znów spotkają się z Osasco, tym razem w ramach dwunastej kolejki spotkań Superligi. Mecz będzie transmitowany przez kanał SporTV.

Do półfinałów Pucharu Brazylii awansowały również ekipy Dentil/Praia Clube, Camponesa/Minas oraz Sesc Rio de Janeiro, która dopiero w pięciu setach uporała się z Pinheiros. I to właśnie aktualne mistrzynie kraju zmierzą się z Osasco w półfinale. Decydujące spotkania rozegrane zostaną w dniach 18-19 stycznia 2018 roku w Lages.

Wyniki pozostałych spotkań ćwierćfinałowych Pucharu Brazylii:

Dentil/Praia Clube - São Cristóvão Saúde/São Caetano 3:0 (25:16, 25:16, 25:14)

Sesc Rio de Janeiro - E.C. Pinheiros 3:2 (23:25, 24:26, 25:19, 25:22, 15:12)

Camponesa/Minas - Fluminense F.C. 3:1 (25:15, 23:25, 27:25, 25:20)

Pary półfinałowe:

Dentil/Praia Clube - Camponesa/Minas

Sesc Rio de Janeiro - Vôlei Nestlé Osasco

Zaloguj się aby dodać komentarz:

A swoja droga, czy ktos wie, co Pycia robi po zakonczeniu kariery?
Ralf
2017-12-18 17:21:46

Powroty po tego typu urazach zazwyczaj są długie i trudne, Mirek też długo czekała, bo 11 miesięcy. Zresztą jeszcze dłużej trwały przerwy Mroczkowskiej czy Pyci.