Porażka Polek w pierwszym meczu towarzyskim z Holandią

Wicemistrzynie Europy pokonały Polki w czterech setach.

Polska – Holandia 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 18:25)

Polska: Polak, Kąkolewska, Efimienko-Młotkowska, Wołosz, Grajber, Smarzek, Witkowska (L) oraz Krzos (L), Twardowska, Murek, Tokarska

Holandia: Beliën, De Kruijf, Balkeisten-Grothues, Slöetjes, Buijs, Schoot (L) oraz Stoltenborg, Plak, Jasper

Pierwsza partia była wyrównana do drugiej przerwy technicznej, później Holenderki odskoczyły Polkom na kilka punktów, dzięki dobrej grze blokiem Robin De Kruijf (która rozgrywała swój jubileuszów, trzechsetny mecz w kadrze). Po asie serwisowym Anne Buijs podopieczne Jamiego Morrisona odskoczyły na cztery punkty (21:17). Na boisku po stronie holenderskiej pojawiły się Femke Stoltenborg, Celeste Plak i Marrit Jasper, a ostatni punkt udanym atakiem zdobyła Lonneke Slöetjes. W drugim secie wynik oscylował wokół remisu aż do stanu 20:20, jednak końcówka ponownie należała do gospodyń.

Na początku trzeciej odsłony Polki wyszły na prowadzenie 3:0, następnie znów gra się wyrównała (16:16). Tym razem inicjatywę przejęły Biało-Czerwone, które uzyskały pięć "oczek" przewagi (22:17). Nasze siatkarki nie pozwoliły Holenderkom na odrobienie strat i wygrały 25:21, po skutecznej akcji Malwiny Smarzek. Ostatni set przebiegał pod dyktando podopiecznych Morrisona i zakończył się wynikiem 25:18.

– Holandia to topowy zespół kontynentu. W setach, w których ulegliśmy rywalkom przegrywaliśmy w momentach walki na przewagi. To element do poprawy. To był ważny sprawdzian. W sobotę kolejna potyczka i kolejna okazja do korekt – powiedział Jacek Nawrocki po piątkowym spotkaniu.

Sobotni mecz, tak samo jak piątkowy, będzie można obejrzeć na stronie Volleybaldames, transmisja od godziny 19:30.

Zaloguj się aby dodać komentarz:

Oglądałem. Na fb można obejrzeć całe dwa mecze jak bś chciał wiedzieć.