Nasze za granicą: Conegliano wyrównało stan rywalizacji w ćwierćfinale

2017-04-18 09:38:05
2 komentarzy
qwe

Siatkarki Imoco Volley Conegliano pokonały Il Bisconte Firenze i wyrównały stan cwierćfinałowej rywalizacji.

Imoco Volley Conegliano - Il Bisconte Firenze 3:1 (20:25, 27:25, 25:18, 25:16)

stan rywalizacji - 1:1

Conegliano: Bricio (6), Robinson (11), Folie (9), Skorupa (2), Danesi (11), Fawcett (14), De Gennaro (L) oraz Ortolani (16), Malinov, Cella, Fiori, Costagrande (1), Barazza

Firenze: Sorokaite (15), Bechis (1), Bayramova (10), Enright (18), Melandri (9), Calloni (9), Parrocchiale (L) oraz Norgini, Bonciani, Pietrelli (2)

Siatkarki Imoco Volley Conegliano pokonały w drugim meczu ćwierćfinałowym ekipę Il Bisconte Firenze i wyrównały stan rywalizacji, która toczy się do dwóch zwycięstw. Decydujące spotkanie rozegrane zostanie we wtorek o godzinie 20:30.

Najwięcej punktów dla drużyny mistrza Włoch zdobyła Serena Ortolani, która weszła na boisko w połowie pierwszego seta, i zapisała na swoim koncie 16 "oczek", przy 44% skuteczności w ataku. Niestety dla zespołu Davide Mazzantiego kontuzji lewej kostki nabawiła się Samantha Bricio. Meksykańska przyjmująca miała już w tym sezonie kilka tygodni przerwy ze względu na chorobę, a teraz znów na jakiś czas będzie wyłączona z gry. Zawodniczka natychmiast po zdarzeniu została przewieziona do szpitala. Pierwsze badania nie wykazały uszkodzenia kości, jednak na dokładniejszą diagnozę lekarze muszą poczekać aż zniknie obrzęk.

W poniedziałek rozegrane zostało jeszcze jedno spotkanie ćwierćfinałowe. Siatkarki Igor Gorgonzola Novara wygrały z Savino Del Bene Scandicci 3:1 i również pozostały w grze o półfinał Serie A. Z kapitalnej strony pokazała się w tym meczu Katarina Barun-Šušnjar (zdobywczyni Trofeo La Gazzetta dello Sport za obecny sezon), która zapisała na swoim koncie aż 35 punktów, przy 53% skuteczności w ataku. Decydujące spotkanie także odbędzie się we wtorek.

Zaloguj się aby dodać komentarz:

Barun w życiowej formie i to w wieku 34 lat. Przyćmiła w tym sezonie Plak, która trochę zawodzi w ofensywie, a wydawało się, że szybko wskoczy na wysokie obroty i ustabilizuje formę.

Z drugiej strony Havlickova wydawała się być atakującą pokroju Zetovej czy Skowrońskiej-Dolaty, a tu poziom jednak niższy. Nie potrafiła utrzymać wysokiej dyspozycji przez kilka sezonów, jak ww siatkarki.
agd
2017-04-18 20:07:35

Imoco miało wczoraj trochę problemów na początku, ale dobrze, że wygrały. Kontuzje ich niestety nie omijają. Bera, Robin i jeszcze Bricio...