Yamamay Busto Arsizio w finale Pucharu CEV

2017-04-02 18:38:48
0 komentarzy
qwe

Drużyna Agaty Witkowskiej awansowała do finału Pucharu CEV.

Siatkarki Unet Yamamay Busto Arsizio awansowały do finału Pucharu CEV. W pierwszym spotkaniu podopieczne Marco Mencarellego gładko, w trzech setach, pokonały Pomi Casalmaggiore. Rewanż z kolei dostarczył kibicom znacznie więcej emocji. Pomi, które przystąpiło do meczu bez swojej podstawowej rozgrywającej, Carli Lloyd (kontuzja palca lewej ręki), wygrało pierwsze dwa seta. Ekipie z Busto Arsizio udało isę jednak odwrócić losy spotkania i wygrać w tie-breaku. Tym samym zespół Yamamay będzie miał szansę na wywalczenie trzeciego Pucharu CEV w historii - poprzednio ta sztuka udała mu się w latach 2010 oraz 2012.

W finale Busto Arsizio zagra z Dynamem Kazań. Rosjanki przegrały pierwszy mecz półfinałowy z Galatasaray Stambuł w trzech setach. W niedzielę najpierw pokonały Tuczynki 3:0, a następnie wygrały "złotego seta" 15:11.

Wyniki spotkań półfinałowych Unet Yamamay Busto Arsizio:

28.03., wtorek

Pomi Casalmaggiore - Unet Yamamay Busto Arsizio 0:3 (22:25, 20:25, 27:29)

Pomi: Lloyd (4), Gibbemeyer (4), Bosetti (12), Guerra (8), Stevanović (9), Tirozzi (3), Sirressi (L) oraz Bacchi, Turlea (8)

Busto Arsizio: Stufi (10), Signorile (2), Fiorin (7), Martinez (14), Diouf (17), Berti (6), Witkowska (L) oraz Vasilantonaki, Moneta

1.04., sobota

Unet Yamamay Busto Arsizio - Pomi Casalmaggiore 3:2 (23:25, 23:25, 25:23, 29:27, 15:9)

Busto Arsizio: Stufi (5), Signorile (1), Fiorin (9), Martinez (18), Diouf (29), Berti (15), Spirito (L) oraz Witkowska (L), Vasilantonaki (4), Moneta (3), Negretti

Pomi: Perić (1), Gibbemeyer (17), Bosetti (14), Guerra (6), Fabris (24), Stevanović (6), Sirressi (L) oraz Bacchi, Zuleta, Turlea (3), Gibertini (L), Tirozzi (8)