Nasze za granicą: Busto Arsizio i Monza przystąpiły do fazy play-off Serie A

2017-03-31 16:22:32
0 komentarzy
qwe

W pierwszym meczu 1/8 finału drużyna Busto Arsizio pokonała ekipę Monzy w czterech setach.

Saugella Team Monza - Unet Yamamay Busto Arsizio 1:3 (25:27, 25:18, 20:25, 16:25)

Monza: Balboni, Tomsia (12), Candi (13), Aelbrecht (7), Begić (14), Eckerman (17), Arcangeli (L) oraz Devetag (1), Dall'Igna, Nicoletti, Segura (4), Bezarević (1)

Busto Arsizio: Stufi (10), Signorile (1), Fiorin (6), Martinez (25), Vasilantonaki (14), Berti (11), Spirito (L) oraz Witkowska (L), Moneta (7), Negretti

W czwartek we włoskiej Serie A kobiet rozpoczęła się faza play-off. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły zespoły z miejsc 7-10., które walczyć będą o awans do czołowej ósemki i grę w ćwierćfinałach. Pierwszą parę utworzyły ekipy Unendo Yamamay Busto Arsizio (7. miejsce) i Saugella Team Monza (10.), natomiast drugą: Il Bisconte Firenze (9.) z Südtirol Bolzano (8.). Zwycięzca pierwszej pary w kolejnej fazie zmierzy się z Pomi Casalmaggiore, a drugiej - z Imoco Volley Conegliano.

W pierwszym meczu 1/8 finału drużyna Agaty Witkowskiej pokonała drużynę Monzy w czterech setach. Nasza libero nie rozpoczęła meczu w wyjściowym składzie, pojawiła się na boisku w drugim secie, zmieniając Ilarię Spirito. Witkowska odebrała w sumie 1 zagrywek rywalek, popełniła przy tym dwa błędy i zanotowała statystyki na poziomie 47% przyjęcia pozytywnego i 41% bardzo dobrego.

Po drugiej stronie siatki całe spotkanie rozegrała Berenika Tomsia. Polka zapisała na swoim koncie 12 punktów, przy 43% skuteczności w ataku.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 3 kwietnia. Wcześniej jednak, w sobotę, Yamamay czeka drugi mecz półfinałowy Pucharu CEV pzeciwko Pomi Casalmaggiore. W pierwszym podopieczne Marco Mencarellego wygrały w trzech setach.