Rexona-Sesc Rio de Janeiro najlepszym klubem Ameryki Południowej

2017-02-20 10:28:01
0 komentarzy
qwe

Uberabie i Uberlândii rozegrane zostały Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej.

W dniach 14-19 lutego w Uberabie i Uberlândii rozegrane zostały Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej. Wzięło w nich udział sześć zespołów z czterech krajów: Dentil/Praia Clube (gospodarz) i Rexona-Sesc Rio de Janeiro (oba Brazylia), Villa Dora Santa Fe i Boca Juniors Buenos Aires (Argentyna) oraz Olympic Cochabamba (Boliwia) i University of San Martin de Porres Lima (Peru). Druzyny zostały podzielone na dwie grupy, a mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym".

Grupa A: Dentil/Praia Clube, Villa Dora Santa Fe, Olympic Cochabamba

Grupa B: Rexona-Sesc Rio de Janeiro, University of San Martin de Porres Lima, Boca Juniors Buenos Aires

Wszystkie spotkania, z wyjątkiem finału, kończyły się w trzech setach. Różnice w poziomach gry pomiędzy poszczególnymi ekipami były bardzo duże, zwłaszcza pomiędzy zespołami z Kraju Kawy i resztą drużyn.

O tytuł najlepszej drużyny zagrały dwa brazylijskie kluby - Rexona-Sesc oraz Praia Clube. Najbardziej wyrównany był pierwszy set meczu, jednak w końcówce błędy w ataku ekipy gospodarzy pozwoliły Rexonie na uzyskanie trzypunktowego prowadzenia (20:17). Partia zakończyła się kiwką Anne Buijs. W drugim secie dominowała ekipa z Uberlândii, głównie za sprawą świetnej gry środkowej zespołu, Fabiany Claudino, oraz lepszej obronie. Role odwróciły się w trzeciej partii - tym razem to siatkarki Rexony skuteczniej kończyły ataki i lepiej radziły sobie w defensywie. Ostatnia partia przebiegała juz całkowicie pod dyktando ekipy z Rio de Janeiro, która wykorzystywała każdy najmniejszy błąd rywalek. Podopieczne Bernardo Rezende, które pokonały swoje rywalki we wszystkich 22 spotkaniach (licząc rozgrywki brazylijskiej Superligi), sięgnęły po trzeci tytuł z rzędu, a czwarty w historii.

Najwięcej punktów w spotkaniu zdobyła przyjmująca Praia Clube, Alix Klineman, która zapisała na swoim koncie 20 "oczek". Po stronie Rexony-Sesc najlepiej punktowała atakująca, Monique - 12.

18.02., sobota, finał

Dentil/Praia Clube - Rexona-Sesc Rio de Janeiro 1:3 (19:25, 25:20, 19:25, 10:25)

Praia Clube: Fabiana, Claudinha, Ramirez, Michelle, Klineman, Walewska, Tássia (L) oraz Jú Carrijo, Ellen, Carla, Malu

Rio de Janeiro: Juciely, Roberta, Gabi, Buijs, Monique, Carol, Fabi (L) oraz Camilla Adão, Helô, Drussyla, Mayhara

Rexona-Sesc Rio de Janeiro jest trzecim zespołem, który uzyskał awans do Klubowych Mistrzostw Świata, po Hisamitsu Springs (gospodarz) oraz NEC Red Rockets (zwycięzca Klubowych Mistrzostw Azji). Turniej rozegrany zostanie w dniach 8-14 maja w Kobe.