Memoriał Z. Ambroziaka - Dzień drugi

2011-09-24 23:02:46
0 komentarzy
qwe

Fart Kielce pewnie zwyciężył z gospodarzami 3:0, zaś AZS Częstochowa przegrała 1:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle.

AZS Politechnika Warszawska - Fart Kielce 0:3  (20:25, 20:25, 23:25)

Składy drużyn:

AZS Politechnika Warszawska: Szymański, Kreek, Zajder, Steuerwald, Jakopin, Wierzbowski, Wojtaszek (L) oraz Żaliński, Gałązka

Fart Kielce: Nilsson, Zniszczoł, Kokociński, Pujol, Buszek, Pawliński, Żurek (L) oraz Jungiewicz, Kapfer, Kozłowski, Staszewski

W pierwszym secie obie drużyny grały punkt za punkt – 4:4, potem na dwa oczka odskoczyła Politechnika Warszawska – 6:4. Jednak Kielczanie odrobili straty i doprowadzili do remisu – 6:6. Na pierwszej przerwie technicznej przewagę objęli podopieczni Panasa – 8:7. W dalszej fazie seta obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek. Fart w końcówce uzyskał trzypunktowe prowadzenie – 20:17 i siatkarze z Kielc zwyciężyli w tej partii – 25:20.

W drugiej odsłonie meczu podopieczni Grzegorza Wagnera bardzo dobrze spisywali się na zagrywce i zdobyli dwa oczka przewagi – 8:6.  Siatkarze Farta byli nie do zatrzymania. Na drugiej przerwie technicznej Kielczanie prowadzili – 16:9. Po powrocie na boisko Politechnika zaczęła odrabiać straty, świetnie prezentował się Szymański. Jednak zawodnicy Farta do samego końca seta kontrolowali sytuacje, nie pozwolili rywalom na zbyt wiele i zwyciężyli – 25:20.

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej walki, ale na pierwszej przerwie technicznej dzięki świetnej dyspozycji na zagrywce Szymańskiego, Politechnika Warszawska objęła czteropunktowe prowadzenie – 8:4. Kielczanie zaczęli odrabiać straty, łapiąc punktowy kontakt z przeciwnikiem - 14:16. Po powrocie na boisko Fart doprowadził do remisu – 16:16. Końcówka trzeciego seta należała do zaciętych, drużyny grały punkt za punkt jednak lepsi okazali się podopieczni Grzegorza Wagnera, którzy zwyciężyli 25:23 i w całym meczu – 3:0.

W Politechnice Warszawskiej wyróżniono Patricka Steuerwalda, a za najlepszego zawodnika w drużynie Farta uznano Marcusa Nilssona.

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle : Tytan AZS Częstochowa 3:1  (25:17, 25:27, 25:21, 25:19)

ZAKSA Kędzierzyn - Kożle: Rouzier, Czarnowski, Gladyr, Zagumny, Samica, Ruciak, Gacek (L) oraz Witczak, Pilarz, Kapelus, Każmierczak

Tytan AZS Częstochowa: Janeczek, Sobala, Wiśniewski, Drzyzga, Gierczyński, Murek, Stańczak (L) oraz Hebda, Kaczyński, Kamiński, Hunek

Początek spotkania lepiej zaczął się dla podopiecznych Marka Kardosa, ale Kędzierzynianie odrobili straty z nawiązka i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili – 8:7. Przewaga ZAKSY stopniowo rosła, Częstochowianie nie radzili sobie w ataku  i drużyna Krzysztofa Stelmacha odskoczyła rywalom na sześć oczek – 21:15. Seta zakończył Michał Ruciak - 25:17.

W drugiej partii Częstochowianie prezentowali się o wiele lepiej. Narzucili swój rytm gry i prowadzili – 16:11. Jednak w końcówce bardzo dobrze w ataku spisywali się Ruciak i Gladyr, Kędzierzynianie zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu. Podopiecznym Marka Kardosa ostatecznie udało się wygrać na przewagi – 27:25 i wyrównać wynik w całym spotkaniu – 1:1.

Trzeci set lepiej rozpoczęli siatkarze ZAKSY, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili – 8:5. Kędzierzynianie utrzymywali dwupunktową przewagę przez całą partię – 16:14 i 19:17. Krzysztof Stelmach dał odpocząć podstawowym zawodnikom, na boisku świetnie spisywał się Witczak. Set skończył świetnym atakiem Michał Ruciak i siatkarze ZAKSY wygrali 25:21 i wyszli w całym spotkaniu na prowadzenie – 2:1.

W czwartej partii Częstochowianie wyraźnie się rozegrali. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili – 16:12. Wydawało się że dojdzie w tym spotkaniu do tie breaka. Jednak ZAKSA odrobiła straty, dzięki świetnej grze Ruciaka i wyszła na prowadzenie. Podopieczni Marka Kardosa byli bezradni i przegrali tego seta 19:25 i cały mecz 1:3.

Za najlepszego zawodnika po stronie Kędzierzynian uznano Dominika Witczaka, zaś u Częstochowian – Krzysztofa Gierczyńskiego.