Memoriał Z. Ambroziaka - Dzień pierwszy

2011-09-23 19:17:24
0 komentarzy
qwe

Siatkarze Farta Kielce w trzech setach pokonali podopiecznych Marka Kardosa, a Zaksa Kędzierzyn Koźle wygrała z gospodarzami turnieju.

Tytan AZS Częstochowa - Fart Kielce 0:3 (21:25, 17:25, 21:25)

Składy drużyn:

AZS Częstochowa: Janeczek, Wiśniewski, Sobala, Drzyzga, Murek, Gierczyński, Stańczak (L) oraz Oczko, Kamiński

Fart Kielce: Nilsson, Kamiński, Zniszczoł, Pujol, Buszek, Kapfer, Żurek (L) oraz Jungiewicz, Kozłowski

W pierwszym secie przewagę wyrobili sobie siatkarze z Częstochowy – 9:6. Zawodnicy Farta Kielce szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu – 9:9. Na drugiej przerwie technicznej dwoma oczkami prowadzili podopieczni Marka Kardosa – 16:14. Kielczanie świetnie grali w bloku, w końcówce tego seta odskoczyli na trzy punkty – 24:21 i zwyciężyli 25:21.

W drugiej partii od początku na fali wznoszącej byli Kielczanie. To przeciwnicy musieli ich gonić i odrabiać straty. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili zawodnicy Grzegorza Wagnera – 8:5. Siatkarze Farta stopniowo powiększali swoją przewagę, świetnie zagrywali, a Częstochowianie popełniali błędy – 16:9. Sobala posłał dwa asy serwisowe. Kielczanie nie pozwolili sobie na roztrwonienie wysokiej przewagi,  podopiecznym Kardosa nie udało się odwrócić losów seta i Fart zwyciężył – 25:17.

Trzeci set lepiej rozpoczęli Kielczanie- 5:2. Podopiecznym Kardosa udało się odrobić straty i na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy Farta schodzili tylko z jednym oczkiem przewagi.  Po powrocie na boisko gra toczyła się punkt za punkt do stanu 13:13. Trzy kolejne punkty padły łupem Częstochowian, którzy kończyli swoje ataki i dobrze grali blokiem – 16:13. Drużynie Grzegorza Wagnera udało się doprowadzić do remisu – 17:17, a potem odskoczyli oni rywalom na dwa oczka – 21:19 i wygrali tego seta 25:21 oraz całe spotkanie 3:0.

Najlepiej spisującym się zawodnikiem po stronie zwycięzców był Rafał Buszek, zaś u przeciwnika wyróżniony został Wojciech Sobala.

AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)

AZS Politechnika Warszawska: Szymański, Nowak, Kreek, Steuerwald, Jakopin, Żaliński, Wojtaszek (L) oraz Wierzbowski

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Rouzier, Czarnowski, Gladyr, Zagumny, Samica, Kapelus, Gacek (L) oraz Kaźmierczak

Pierwszy set należał do wyrównanych. Gra toczyła się punkt za punkt, na drugą przerwę techniczną drużyny schodziły przy stanie 16:15 dla Politechniki Warszawskiej. W końcówce tej partii na dwa punkty udało się odskoczyć  ZAKSIE, która zwyciężyła – 25:22 po udanym ataku Rouziera. Bardzo dobrze wyglądała współpraca Zagumnego z Samicą.

W drugiej odsłonie meczu Kędzierzynianie wypracowali sobie trzypunktową przewagę – 8:5. Zawodnikom AZS Politechniki Warszawskiej udało się doprowadzić do remisu – 10:10. Na kolejnej przerwie technicznej po udanych atakach Rouziera i Kapelusa na prowadzenie wyszli podopieczni Krzysztofa Stelmacha – 16:13. Siatkarze ZAKSY świetnie grali w bloku i powiększyli swoją przewagę do sześciu oczek – 22:16. Gospodarzom nie udało się odwrócić losów tej partii i przegrali – 20:25.

Trzeci set był bardzo wyrównany, drużyny grały punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej jedno oczko więcej mieli gospodarze – 8:7. Kędzierzynianie jednak odrobili stratę z nawiązką i objęli prowadzenie – 16:13. Warszawianie doprowadzili do remisu – 20:20, ale w końcówce znowu lepsi okazali się podopieczni Krzysztofa Stelmacha którzy zwyciężyli 25:21 a w całym meczu nie stracili nawet seta – 3:0.

Najlepszym zawodnikiem drużynie gospodarzy był atakujący Grzegorz Szymański, zaś u przeciwników – francuski przyjmujący - Guillaume Samica.