III Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej: Polki nie dały rady Rosjankom

2011-09-11 23:49:05
0 komentarzy
qwe

W ostatnim meczu III Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej reprezentacja Rosji pokonała drużynę gospodyń 3:2.

Reprezentacja Polski przegrała w Dąbrowie Górniczej z reprezentacją Sbornej 2:3. Wygrana Rosjanek oznacza ich ostateczny triumf w III Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej. Polki zajęły drugie miejsce.

Polska - Rosja 2:3 (25:22, 22:25, 19:25, 25:21, 11:15)

Polska: Wołosz (2), Skowrońska-Dolata (23), Jaszewska (2), Kaczorowska (14), Bednarek-Kasza (14), Okuniewska (3), Maj (L) oraz Strasz, Konieczna (1), Kosek (4), Radecka, Podolec (9), Kruk (3)

Rosja: Starcewa, Gamowa (24), Gonczarowa (14), Machno (6), Borodakowa (13), Morozowa (13), Kabeszowa (L) oraz Uljakina (5), Bukriejewa, Pieriepjelkina

Set I

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od razu od wyrównanej walki, jednak to Rosjanki uzyskały nieznaczną przewagę. Po dobrych zagrywkach Katarzyny Skowrońskiej–Dolaty i Agnieszki Bednarek–Kaszy, reprezentacja Polski odrobiła starty i wyszła na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą (8:7). Po pierwszym czasie technicznym, Skowrońska-Dolata kontynuowała swoją dobrą grę. Do świetnej gry naszej atakującej doszły błędy rywalek, które zostały wykorzystane przez naszą reprezentację (11:8). Dalej trwała bardzo zacięta walka. Gdy Polki osiągnęły kilkupunktową przewagę, Rosjanki od razu ją niwelowały. Taki stan sytuacji miał miejsce do wyniku 21:21. Bohaterką końcowej fazy seta okazała się Krystyna Strasz, która weszła do drugiej linii na wzmocnienie defensywy. Ten manewr trenera Świderka okazał się strzałem w „dziesiątkę”. Strasz zaliczyła trzy piękne obrony. Seta pięknym atakiem zakończyła Klaudia Kaczorowska (25:22).

Set II

W drugiej odsłonie meczu Polki nadal dzielnie stawiały czoła aktualnym mistrzyniom świata. Po dość wyrównanej walce to reprezentacja Rosji wysuwała się na dwupunktowe przewagi, ostatecznie prowadząc 4:6 i 6:8. Mimo świetnej dyspozycji w ataku i obronie Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Rosjanki powiększały swoją przewagę nad reprezentacją Polski (15:19). Dobra gra podopiecznych Alojzego Świderka nadal nie pozwalała zrównać się punktowo z reprezentacją Sbornej, jednak tę sytuację odmieniło wejście w pole zagrywki Karoliny Kosek, która popisała się serią świetnych zagrywek (18:19). Niestety, potem ponownie Rosjanki zaczęły przeważać na boisku i skuteczna Gamowa zakończyła seta (22:25).

Set III

W trzeciej partii nastąpiły zmiany w reprezentacji Polski. Boisko opuściła Berenika Okuniewska, a na jej miejscu pojawiła się Anna Podolec. Już w drugiej akcji seta Podolec popełniła błąd, wpadając w siatkę przy bloku, jednak chwilę potem zrehabilitowała się dobrym atakiem (2:1). Błąd Jekateriny Gamowej i skuteczny atak Klaudii Kaczorowskiej dał reprezentacji Polski dwupunktowe prowadzenie (4:2). Potem nastąpiło rozluźnienie po obu stronach siatki, co skutkowało serią popsutych zagrywek. As serwisowy Uljakiny dał naszym wschodnim sąsiadkom prowadzenie 5:6. Chaos w obu drużynach trwał do pierwszej przerwy technicznej (7:8). Chwilę później dobrą zagrywką popisała się Maria Borodakowa (7:9). Po raz kolejny można było zaobserwować serię błędów obu reprezentacji, którą przerwała bardzo długa akcja, skończona przez liderkę reprezentacji Rosji Jekaterinę Gamową (14:14). Dalsza część seta to popis Gamowej, która jest nie do zdarcia w ataku. Następnie po błędach w ataku Kosek, Podolec i Skowrońskiej–Dolaty, trener Świderek poprosił o czas dla swojej drużyny (16;20). Nadzieję na lepszą grę dała Karolina Kosek, która zaliczyła asa serwisowego. Niestety, nic w grze Polek się nie zmieniło. Mimo zmiany rozgrywających (Radecka za Wołosz), reprezentacja Rosji pewnie zmierzała po wygraną w trzeciej partii. Kiwką seta skończyła Uljakina (19:25).

Set IV

Czwarty set od początku przyniósł kibicom wiele emocji. Jedna z pierwszych akcji tej odsłony była niesamowicie długa. Po świetnych obronach, w szczególności Joanny Wołosz, kiwając, piłkę skończyła Gamowa. Jednak chwilę potem Anna Podolec odegrała się świetną zagrywką. Po skutecznej kiwce Uljakiny, znów pierwszoplanową postacią stała się Podolec za sprawą pięknego bloku na Gamowej, który dał Polkom prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Po czasie technicznym środkowa reprezentacji Polski nie miała dość i popisała się kolejnym blokiem (9:5). Podopieczne trenera Świderka swoją dobrą grą powiększały przewagę nad trzecią drużyną światowego rankingu (12:7). Po złym przyjęciu Aleksandry Kruk i ataku w taśmę Katarzyny Skowrońskiej–Dolaty, Alojzy Świderek poprosił o czas. Kolejny raz Anna Podolec zablokowała Rosjankę Natalię Gonczarową (14:9). Aleksandra Kruk skończyła swój pierwszy atak, a chwilę potem tej samej sztuki dokonała Skowrońska–Dolata. Polki zeszły na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:11. Kontynuacja świetnej gry na siatce i niedokładności Rosjanek, pozwalały polskiej drużynie na spokojne prowadzenie w czwartej partii (22:19). Po czasie wziętym przez Władimira Kuzjutkina, Natalia Gonczarowa psuje serwis i Polki mają pierwszą piłkę setową. Seta Kończy Klaudia Kaczorowska (25:21).

Set V

Tie-break zaczął się bardzo pomyślnie dla Polek - Joanna Wołosz popisała się asem serwisowym. Następnie zawodniczki obu drużyn zaprezentowały kibicom wyrównaną walkę, Kruk skończyła atak (3:3). Kolejne dwie akcje skończyły się pomyślnie dla polskiego zespołu, głównie dzięki bardzo dobrej zagrywce Anny Podolec (5:3). Niestety niefrasobliwość reprezentacji Polski spowodowała szybkie odrobienie strat przez Rosjanki i utratę prowadzenia. Czas dla Świderka (5:7). Po ataku Morozowej z krótkiej, nastąpiła zmiana stron (6:8). Po wznowieniu gry dwoma świetnymi blokami na Katarzynie Skowrońskiej – Dolacie popisała się Maria Borodakowa. Konieczna zaatakowała w aut (6:11). Alojzy Świderek poprosił o drugą przerwę. Po krótkiej wymianie punkt za punkt, kolejny blok zaliczyła Anna Podolec. Za chwilę Bednarek–Kasza serwuje asa i Polki tracą już tylko trzy punkty do Rosjanek. W następnej akcji kolejną dobrą zagrywkę zaprezentowała polska środkowa. Po świetnej obronie Radeckiej i ataku Kaczorowskiej reprezentacja Polski zdobywa jedenasty punkt (11:13). Władimir Kuzjutkin prosi o przerwę. Niestety, dwie kolejne piłki należą do Jekateriny Gamowej, która zakończyła mecz świetnym atakiem (11:15).