III Memoriał Agaty Mróz - Olszewskiej: Wyszarpane zwycięstwo Polek, gładka wygrana Rosjanek

2011-09-10 20:45:39
0 komentarzy
qwe

Reprezentacja Polski siatkarek wygrała z reprezentacją Chorwacji na III Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, który odbywa sie w Dąbrowie Górniczej.

W drugim dniu III Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej Polki odniosły kolejne zwycięstwo, tym razem nad reprezentacją Chorwacji. Podopieczne Alojzego Świderka nie miały łatwego zadania, jednak to one okazały się lepsze. Natomiast w pierwszym spotkaniu reprezentacja Rosji gładko pokonała Słowację 3:0.

Rosja - Słowacja 3:0 (25:23, 25:14, 25:21)

Rosja: Machno, Gonczarowa, Morozowa, Gamowa, Uljakina, Mierkułowa Liuzakina (libero) oraz Bukriejewa

Słowacja: Hatinova, Hroncekova, Zburova, Soares, Radosova, Nosekova, Nikmonova (libero) oraz Bramborova

***

Polska - Chorwacja 3:2 (25:16, 23:25, 21:25, 25:14, 15:12)

Polska: Radecka (1), Skowrońska-Dolata (22), Bednarek-Kasza (9), Okuniewska (17), Kasprzak (8), Jaszewska (1), Maj (L) oraz Konieczna (2), Kosek (9), Kaczorowska (10), Kwiatkowska, Wołosz (1)

Chorwacja: Gligorović (2), Dugandzić (7), Topić (12), Usić (16), Alajbeg (16), Poljak (15), Dosen (L) oraz Kaleb, Cutura (2), Ikić (1), Kovacić

Set I

Od zagrywki rozpoczęła Radecka. Już po kilku minutach pierwszego seta Polki wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Po świetnej grze w ataku Kingi Kasprzak, na pierwszą przerwę techniczną biało-czerwone zeszły z czteropunktową przewagą. Po przerwie technicznej Polki kontynuowały świetną grę w ataku i zagrywce. Na drugą przerwę techniczną podopieczne Alojzego Świderka zeszły z prowadzeniem 16:10. Atak po prostej w wykonaniu Skowrońskiej-Dolaty dał biało-czerwonym sześciopunktową przewagę 19:13. Skuteczne bloki, ataki i zagrywka przyniosły Polkom prowadzenie 21:13. W ostatnich minutach pierwszego seta Chorwatki zdołały odrobić 3 punkty i w rezultacie nasza reprezentacja wygrała seta 25:16.

Set II

Od początku drugiego seta obie drużyny prowadziły wyrównaną walkę (4:4). Po udanym ataku z krótkiej, na pierwszą przerwę techniczną Polki zeszły prowadząc jednym punktem. W kolejnych akcjach jednak to rywalki przejęły inicjatywę na boisku (10:8). Jednak Polki odrobiły straty i wyszły na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:14. Chorwatki nie zwiesiły głów. Dzięki świetnej grze w bloku i ataku Mai Poljak wyszły na prowadzenie 24:22. Pierwszą piłkę setową Polki zdołały odrobiły, jednak w kolejnej akcji to Chorwatki okazały się lepsze wygrywając seta 25:23.

Set III

Trzeci set rozpoczął się pomyślnie dla polskiego zespołu. Po atakach Karoliny Kosek i Katarzyny Skowrońskiej nasze siatkarki prowadziły 6:3, jednak Chorwatki zdołały wyrównać na 10:10 i rozpoczęła się walka punkt za punkt aż do stanu 14:16, kiedy to zespół gości wyszedł na prowadzenie. W kolejnych akcjach Polki nie były w stanie odrobić strat, trener Alojzy Świderek dokonał podwójnej zmiany, za Skowrońską-Dolatę i Wołosz, weszły Radecka i Kwiatkowska. Niestety ta zmiana nie polepszyła jakości gry polskiego zespołu i po raz kolejny Chorwatki okazały się lepsze wygrywając seta 25:21.

Set IV

Po raz kolejny gospodynie wchodzą dobrze w mecz. Polska po świetnej grze na siatce i w bloku Agnieszki Bednarek-Kaszy rozpoczyna od prowadzenia 6:2. Świetną serię punktową Polek przerywa Senna Usić. Kilka akcji i długa wymiana piłek doprowadzają Chorwatki do utraty kolejnych punktów (16:9). Trwa seria udanych zagrywek Karoliny Kosek i świetnej gry w ataku Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Polki nie dają szansy na odrobienie strat reprezentacji Chorwacji i wygrywają seta 25:14.

Set V

Piątego seta biało - czerwone zaczęły od prowadzenia 5:1, potem 9:3. Mimo to Chorwatki walczyły do końca. Przy stanie 13:7 dla polskiego zespołu wydawało się, że Polki łatwo wygrają pojedynek. Nic bardziej mylnego. Ostatecznie jednak Chorwacja musiała uznać wyższość drużyny gospodarzy, która ostatecznie wygrała mecz w pięciu setach (15:12).