Podsumowanie: Alfabet i liczby ZAKSY Kędzierzyn Koźle

2012-05-05 11:35:13
1 komentarzy
qwe

Zapraszamy na podsumowanie fazy play-off w wykonaniu ZAKSY Kędzierzyn Koźle.


Alfabet ZAKSY Kędzierzyn Koźle:
 

A jak Asseco Resovia Rzeszów, rywal w półfinale. Nie było powtórki sprzed roku - tym razem drużyna z Podkarpacia okazała się lepsza. Na pocieszenie można dodać, iż ZAKSA przegrała z późniejszym Mistrzem Polski.

 

 

 

B jak bilans Rouziera – czwarte miejsce pod względem ilości zdobywanych punktów ogółem, punktów na set, w ataku oraz ilości ataków na set. W każdej z tych kategorii wyprzedzili go inni czołowi atakujący ligi – Grozer, Łasko oraz Konarski. Francuz w fazie play-off grał przyzwoicie, ale o wiele lepsza w jego wykonaniu była runda zasadnicza.

 

 

 

 

Film 1. Najlepsze akcje atakującego reprezentacji Francji.

 

 

 

C jak cisza przed burzą - w meczach półfinałowych i o trzecie miejsce kibice nie dopisali. Hala wypełniona była tylko do połowy. Dopiero w piątym, mającym zadecydować o wszystkim spotkaniu, ludzie tłumnie przybyli i z pełnym zaangażowaniem dopingowali swój zespół, a potem wraz z nim cieszyli się z brązowych medali.

 

 

 

D jak determinacja, której nie zabrakło pomimo tego, iż główny cel, a więc awans do finału nie został osiągnięty. ZAKSA nie odpuściła, sprężyła się na najważniejsze mecze i dzięki dobrej grze, a także odrobinie szczęścia, kędzierzynianom udało się zawiesić medale na szyi. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha powtarzali, że wciąż mają o co walczyć i że jeszcze można skończyć ten sezon z uśmiechami na twarzach. I tak właśnie się stało, a w środę radości nie było końca.

 

 

 

 

Fot. 1. Doping w hali Azoty.

 

 

 

E jak Europejskie Puchary, czyli kędzierzynianie wciąż będą toczyć boje na arenie międzynarodowej. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha, zdobywając brąz ligi, z całą pewnością liczą na dziką kartę od CEV i możliwość występowania w Lidze Mistrzów. Jeśli tak się nie stanie, ZAKSA będzie musiała zadowolić się Pucharem CEV i zrobić wszystko, by przynajmniej powtórzyć sukces sprzed dwóch lat i dostać się do finału tych rozgrywek.

 

 

 

F jak Fart Kielce - rywal w ćwierćfinale, który w dwóch pierwszych meczach problemu nie sprawił i został pokonany przez ZAKSĘ dość pewnie. Dopiero w trzecim spotkaniu zespół pod wodzą Sebastiana Świderskiego postawił się faworytowi. Kędzierzynianie jednak nie pozostawili przeciwnikowi złudzeń, pokazując kto w tych starciach był po prostu lepszy.

 

 

 

G jak Gladyr, "armata" na środku siatki ZAKSY, z powodów zdrowotnych wciąż nie może grać. Brak ukraińskiego siatkarza na boisku był sporym osłabieniem zespołu. Gladyr, poza wartością sportową, dawał drużynie wiele pod względem mentalnym. Jego ataki z piłek rozegranych przez Zagumnego cieszyły oko niejednego kibica. Miejmy nadzieje, że powróci on do zdrowia i będzie mógł nadal błyszczeć w naszej lidze, tak jak w sezonie 2010/2011.

 

 

 

 

Fot. 2. Jurij Gladyr z brązowym medalem.

 

 

 

 

H jak historyczny moment, czyli takiego koloru jeszcze nie było! Kędzierzynianie do pięciu złotych i trzech srebrnych medali dołożyli brązowy, a jak głosił transparent na trybunach: „Dziewczyny lubią brąz”.

 

 

 

 

Fot. 3. "Dziewczyny lubią brąz, a ZAKSA o tym wie".

 

 

 

I jak i Samica wreszcie się obudził na mecze o 3. miejsce. Patrząc z perspektywy półfinału, kibice ZAKSY mogą powiedzieć: „Szkoda, że tak późno”. 57%, 68%, 60% - taką skutecznością w ataku Francuz popisał się w trzech ostatnich spotkaniach z Jastrzębskim Węglem.

 

 

 

J jak Jastrzębski Węgiel, rywal w meczu o brąz. Kędzierzynianie potrzebowali, aż pięciu spotkań, by stanąć na najniższym stopniu podium. Ostatni mecz to była czysta formalność, siatkarze ZAKSY dominowali na boisku i zasłużenie uplasowali się w lidze na trzecim miejscu.

 

 

 

K jak Kapelus i jego świetna gra w trzecim meczu półfinałowym – 18 punktów, 74% w ataku (17/23), istne wejście smoka. Mimo bardzo dobrej dyspozycji swoich skrzydłowych, ZAKSA - jak się potem okazało - to decydujące spotkanie przegrała.

 

 

 

 

Fot. 4. Serhiy Kapelus odbiera zagrywkę rywala.

 

 

 

 

L jak lekiem na całe zło jest zagrywka, czyli to właśnie serwis najczęściej pomagał ZAKSIE wyjść z opresji. W rankingu drużynowym fazy play-off kędzierzynianie w tym elemencie uplasowali się na miejscu drugim, ustępując tylko Resovii Rzeszów.

 

 

 

M jak Michał Ruciak, czyli filar zespołu. Był drugim po Rouzierze najlepiej punktującym zawodnikiem w ZAKSIE, świetnie przyjmował, na zagrywce nie miał sobie równych - w fazie play-off posłał 29 asów serwisowych. Mimo plotek o jego rzekomym odejściu do Resovii Rzeszów, przyjmujący drużyny z Kędzierzyna grał najrówniej spośród wszystkich zawodników.

 

 

 

 

Film. 2. The best of Michał Ruciak.

 

 

 

 

N jak nieporadność Wojciecha Kaźmierczaka na siatce, szczególnie widoczna podczas meczów półfinałowych w Rzeszowie. Odpowiednio 6 (w pięciosetowym meczu) i 4 punkty zdobyte na Podpromiu to wynik niezbyt satysfakcjonujący kibiców ZAKSY. Dodajmy do tego bezradność przy piłkach przechodzących, słaby atak i wychodzi na to, że Kaźmierczak z pewnością nie może zaliczyć tych występów do udanych.

 

 

 

O jak odejście z Kędzierzyna, zakończenie kariery i przejście do Farta Kielce na stanowisko trenera, czyli w ostatnich tygodniach w życiu Sebastiana Świderskiego wiele się działo. Niestety były reprezentant Polski nie uporał się ze swoimi problemami zdrowotnymi i musiał powiedzieć: dość. Niespodziewanie przyjął propozycje z Kielc i poprowadził zespół w trzecim meczu ćwierćfinałowym przeciwko swojej byłej drużynie. Spotkanie zakończyło się dopiero w tie-breaku, a Świderski świetnie rozpracował swoich byłych kolegów. Jak dalej potoczą się losy jednego z najlepszych polskich siatkarzy? Czy pozostanie w Farcie na dłużej? A może wróci do Kędzierzyna? Świderskiemu życzymy powodzenia w pisaniu nowego rozdziału swojego życia.

 

 

 

 

Film 3. Sebastian Świderski - ikona polskiej siatkówki!

 

 

 

 

P jak protest złożony przez ZAKSĘ po trzecim meczu o brąz z powodu zaniedbania jakiego dopuścili się sędziowie. Chodzi o nieodnotowanie w protokole zmiany, którą w zespole Jastrzębskiego Węgla dał Rob Bontje. To kolejne zwrócenie uwagi na błędy jakie zdarzają się sędziom.

 

 

 

R jak rezygnacja Kazimierza Pietrzyka z funkcji prezesa ZAKSY, która spadła jak grom z jasnego nieba na kibiców, jak również na zarząd klubu. Do tej pory nie do końca jasne są przyczyny podjęcia tak nagłej decyzji i to w dodatku w dość niefortunnym momencie, bo jeszcze w trakcie rywalizacji ZAKSY z Jastrzębskim Węglem o brązowy medal mistrzostw Polski. Nowym prezesem klubu z Kędzierzyna została Sabina Nowosielska, której powierzono sprawowanie tej funkcji tymczasowo, na okres trzech miesięcy.

 

 

 

 

Fot. 5. Kibice ZAKSY dziękują Kazimierzowi Pietrzykowi za osiemnaście lat pracy z zespołem z Kędzierzyna.

 

 

 

 

S jak Stelmach, Krzysztof Stelmach, który nie przygotował należycie drużyny do półfinału. Dziwi fakt, iż trener ZAKSY tak rzadko korzystał z pomocy czeskiego przyjmującego – Jiriego Popelki. Czy Stelmach zostanie w Kędzierzynie na przyszły sezon? A może czas na zmiany? Już w najbliższych tygodniach dowiemy się, czy trener ZAKSY zachowa swoje stanowisko.

 

 

 

T jak transmisji z meczów o brąz nie było, czyli Polsat Sport się (nie) postarał. Łaskawie mogliśmy obejrzeć piąte, rozstrzygające spotkanie między Kędzierzynem, a Jastrzębiem tylko dlatego, że rywalizacja się przedłużyła, a finał zakończył w czwartym, niedzielnym pojedynku. Brawo!

 U jak upragnionego złota ligi Pawłowi Zagumnemu wciąż brakuje.

 

 

 

 

Fot. 6. Paweł Zagumny z Pucharem.

W jak Wiśniewski Łukasz, czyli nowy nabytek ZAKSY. Mając w pamięci problemy w fazie zasadniczej Plus Ligi spowodowane kontuzjami środkowych, działacze klubu z Kędzierzyna, chcąc zabezpieczyć się na tej pozycji, pozyskali młodego i perspektywicznego reprezentanta Polski, pod którego wrażeniem był sam Andrea Anastasi.

 

 


X jak Factor X, dzięki któremu pomimo zaledwie 8% skuteczności w ataku skrzydłowego – Kapelusa, ZAKSA wygrała drugi mecz półfinałowy z Resovią.

 

 

 

Y jak yyy za każdym razem, gdy serwuje Patryk Czarnowski. Ta zagrywka ma bawić czy doprowadzać do płaczu?

 

 

 

 

Fot. 7. Patryk Czarnowski, środkowy ZAKSY Kędzierzyn Koźle.

 

 

 


Z jak zaniedbanie, czyli przerwa spowodowana grą polskich zespołów w Europejskich Pucharach, a klub z Kędzierzyna nie zatroszczył się o żadne spotkania sparingowe, gdy inni konkurenci grali swoje mecze pucharowe drużynami. Resovia Rzeszów była w rytmie meczowymi i to przełożyło się na ich grę.

 
 

 

 

Liczby ZAKSY Kędzierzyn Koźle:

 

 


2 – po dwie nagrody MVP w fazie play-off otrzymali Antonin Rouzier, Guillaume Samica i Paweł Zagumny.

 

 

5% - jedyne 5% bardzo dobrego przyjęcia w pierwszym meczu o brązowy medal z Jastrzębskim Węglem zanotował Serhiy Kapelus

 

 

6 – indywidualne, meczowe rekordy, czyli 6 bloków Patryka Czarnowskiego w czterosetowym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem i 6 asów serwisowych Michała Ruciaka w drugim meczu półfinałowym z Resovią Rzeszów.

 

 

12 – tego dnia marca, bieżącego roku karierę zakończył przyjmujący ZAKSY – Sebastian Świderski.

 

 

17% - statystyki pozytywnego i bardzo dobrego przyjęcia Samicy w drugim ćwierćfinałowym spotkaniu.

 

 

 

 

Film 4. Sztuczka Francuza!

 

 

 

 

18 – po tylu latach zarządzania klubem z Kędzierzyna, Kazimierz Pietrzyk powiedział pas i zrezygnował z funkcji prezesa.

 

 

49 – tyle ataków w trzecim meczu z Fartem Kielce wykonał Antonin Rouzier.

 

 

65 – liczba posłanych przez kędzierzynian asów serwisowych w całej fazie play-off.

 

 

74% - z taką skutecznością Serhiy Kapelus kończył piłki w pięciosetowym pojedynku na Podpromiu.

 

 

132 – tyle minut trwał najdłuższy mecz ZAKSY w tych play-offach, było to trzecie półfinałowye spotkaniu z Resovią Rzeszów.

 

 

 

 

statystyki: plusliga.pl

fot. zaksa.pl

video: volleyball-movies.netZaloguj się aby dodać komentarz:

Był tu komentarz wcześniej, ale widzę że się usunął. Rzeczywiście 5% szału nie robi. Nieźle sobie radzisz z tymi podsumowaniami. Przyjęcie Samika legendarnym będzie wnet. :D
agon001
2012-05-05 19:38:18

« Poprzednia 1 Następna »

Ostatnio dodane

Zagraniczne

Polskie

English version

Transfery

Felietony

Tłumaczenia

Współpracujemy

Znajdź nas na:

Reklama z blokaut.net:

Nasza witryna wykorzystuje Cookies


Witryna wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych, dotyczących używania serwisu przez użytkowników.
Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki akceptujesz zapisywanie plików cookies.

X